VI edycja otwartej, darmowej konferencji
poświęconej zagadnieniom informatycznym
8 września 2018, Katowice

SpreadIT Talks

#003 - ten o różnicach w firmach z rynku IT, employer brandingu i współpracy organizacji z lokalnym community (1/3)

W tym odcinku Daniel rozmawia z ekipą odpowiedzialną za fundację gruba.it- Bartek Glac oraz Kuba Sikora. Ze względu na długą rozmowę odcinek został podzielony na 3 części. 

W tej (pierwszej) części można się dowiedzieć w jaki sposób jesteśmy w stanie kategoryzować firmy i jaki wpływ takie kategorie mają na codzienną pracę w takiej organizacji oraz kiedy powinniśmy rozważyć zatrudnienie się w danej firmie jeśli szukamy kolejnych wyzwań. Dowiesz się też czym zajmuje się fundacja gruba.it, kiedy warto dłużej zostać w jednym projekcie, jak podejść do tematu poznawania kolejnych domen, jak zdobywać informacje o firmach i na jakie cechy organizacji powinniśmy bardzo uważać. 

Uczestnicy:

Bartek Glac - gruba.it

Jakub Sikora - gruba.it

Daniel Pokusa - host SpreadIT Talks

Montaż:

Bartłomiej Michalski

Posłuchaj odcinka

#002 - ten świąteczny z częścią kapituły SpreadIT i tym jak organizujemy wydarzenie na 1000+ osób

W drugim specjalnym odcinku (czyli nie należącym do regularnej "serii") moimi gośćmi byli- Michalina, Wojtek i Marcin. Osoby należące do kapituły konferencji SpreadIT. Rozmawialiśmy o tym jak organizujemy afterparty na 150+ osób w Katowicach, jak wyglądają sprawy z towarzyszącą akcją charytatywną, o kontaktach z mediami. Mówimy też o ogólnej koordynacji konferencji, narzędziach z jakich korzystamy i częstotliwości i rodzaju spotkań gdy trzeba przygotować konferencję na 1000+ osób

Posłuchaj odcinka

#001 - Ten o rozwoju doświadczonych programistów i planowaniu kariery

Moimi pierwszymi gośćmi byli Jarosław Pałka oraz Jakub Marchwicki, z którymi rozmawiałem o rozwoju i ciągłej nauce w kontekście osób już doświadczonych w branży IT. Jest to temat, który wielokrotnie pojawia się w dyskusjach, temat na czasie. Jeśli zatem interesuje Cię jak planować swoją ścieżkę kariery, kiedy znajdywać czas na rozwój, jak wybierać kolejne etapy swojego rozwoju i jakich narzędzi używać- to ten podcast jest dla Ciebie.

Główne tematy, które poruszyliśmy:

  1. Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń Symentis, a aktualny rynek potrzeb- zarówno od strony firm, jak i od strony uczestników. Czy są jakieś części wspólne?
  2. Organiczny rozwój vs rozwój planowany. Czy warto, a jeśli tak to jak planować swój rozwój, czy może wystarczy mądrze wybierać projekty?
  3. Narzędzia. Jak organizować wiedzę, tips&trics, jak ją zbierać, jak przygotowywać i określać cel,
  4. Czy warto mówić nie projektom / zadaniom? “Tego nie zrobię, nie jestem frontendowcem, nie piszę w typescript, nie jestem od infrastruktury” – czy może jednak próbować. Albo kiedy próbować a kiedy zdecydowanie nie?
  5. Co motywuje moich gości i jakie są rodzaje motywacji popychające nas do rozwoju. Czy kasa może być motywatorem?
  6. Hype driven development vs zbalansowana / naturalna ścieżka rozwoju programisty. Zawsze nowe, czy legacy. Stare, istniejące, rozwijane, czy nowe – ale bez klienta. Jak ułożyć ścieżkę własnej kariery?
  7. SegFault i CoreDump, jak te konferencje mają się do tego wszystkiego? Czy SegFault i CoreDump, które reklamujecie jako konferencje dla doświadczonych są pewną formą wpisania się w ten problem i jedną z technik?
  8. Na sam koniec- jaki aktualnie kierunek obrali moi goście.

Wspomniane narzędzia:

Posłuchaj odcinka

Szanowny internauto

SpreadIT szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Dane osobowe podane w obrębie Serwisu i podczas kontaktu z organizatorami konferencji SpreadIT wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia uczestnikowi wzięcia udziału w konferencji w roli uczestnika lub/ oraz prelegenta.

Administratorem danych osobowych podawanych podczas rejestracji Konta w Serwisie, zapisu na Newsletter oraz przy wypełnianiu formularzy zgłoszeniowych są organizatorzy konferencji SpreadIT.

Dane Użytkownika są dostępne tylko dla organizatorów konferencji SpreadIT

Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Patronat honorowy

Patronat honorowy

Sponsor Ścieżki Software Craftsmanship

Sponsor Ścieżki Software Architecture

Sponsor Ścieżki GameDev

Sponsor złoty

Sponsor złoty

Sponsor złoty

Sponsor złoty

Sponsor złoty

Sponsor złoty